Nasza historia

Jesteśmy niewielką marką, która powstała z realnej potrzeby. Po narodzinach córki bezskutecznie szukałam prostych kart edukacyjnych, które byłyby dobrej jakości i w przystępnej cenie. W odpowiedzi na moje zapytania, wyszukiwarka sugerowała wyłącznie wielokolorowe karty, dodatkowo z gadającymi zwierzętami. Mi natomiast marzyły się karty proste, minimalistyczne, prezentujące realne obiekty na białym tle.

Przez kilka miesięcy karty robiłam na własny użytek. Po narodzinach drugiego dziecka jednak wyszukiwanie zdjęć, ich drukowanie i laminowanie zaczęły pochłaniać zbyt wiele czasu, którego przy małych dzieciach i tak jest zawsze za mało. W ten sposób zrodził się pomysł powstania Różowej Wieży. Zanim nasze działania przybrały nazwę, formę i kierunek, do współpracy zaprosiłam przyjaciółkę z czasów liceum. Zuzia przyjęła mój pomysł z entuzjazmem i niedługo później powstała nazwa, logo i pierwszy zestaw trójdzielnych kart edukacyjnych.

Idea Różowej Wieży

Od samego początku zależało nam na minimalizmie i wysokiej jakości produktów. Do produkcji naszych kart wybrałyśmy trwały karton i uszlachetnienia, które zapewniają zarówno elegancki wygląd, jak i odporność na codzienne zużycie. Przywiązujemy również ogromną wagę do walorów edukacyjnych, dlatego starannie dobieramy zdjęcia i ilustracje, a każdy zestaw jest konsultowany merytorycznie z ekspertem.

Pierwsze zestawy – Owoce, Warzywa i Zwierzęta gospodarskie – rozeszły się w całym nakładzie, a my pracowałyśmy wtedy już nad sklepem internetowym. Potem przyszła kolej na ulepszenie pierwszych elementów projektu i kolejne zestawy. Z każdym kolejnym nakładem kart wprowadzałyśmy drobne poprawki, tak aby zbliżyć się do oczekiwanego ideału. Dzisiaj oferujemy już blisko trzydzieści zestawów kart, z czego część w kompletach z figurkami świetnej marki Safari Ltd.

Zapraszamy Cię do świata wyjątkowych kart edukacyjnych, które wspierają skupienie uwagi u dzieci.

Anita Wójtowicz - twórczyni marki Różowa Wieża

Anita

Zajmuję się wymyślaniem nowych projektów, obsługuję zamówienia, odpisuję na zapytania i prowadzę media społecznościowe.

Zuzia Bukała - projektantka

Zuzia

Odpowiadam za oprawę graficzną Różowej Wieży, projektuję karty i opakowania oraz dbam o naszą stronę internetową.

Z czego jesteśmy dumne

100% polski produkt

6 lat na Polskim rynku

Bliskie relacje z naszymi klientami

Biznes prowadzony przez kobiety

Recenzje

Nasze karty zdobyły uznanie wielu utalentowanych mam blogerek, które przetestowały nasze produkty i podzieliły się swoimi wrażeniami.

“ja i mój przedszkolak również należymy do fanów Różowej Wieży! 😍 Karty oczywiście powstają w całości w Polsce. 🇵🇱 Wybrane zestawy prezentowałam Wam na blogu już kilkukrotnie, ale tym razem postanowiłam oddać głos Anicie – poprosiłam ją, żeby opowiedziała mi o początkach swojej marki, o pracy nad kartami i o nowościach, które już niebawem pojawią się w sklepie!”

Przeczytaj wywiad →

“Karty mogą być wykorzystywane na mnóstwo różnych sposobów. Maluchy mogą dzięki nim poznawać nowe słownictwo, starsze dzieciaki mogą wykorzystać je do nauki czytania, a mężowie do odróżniania pora od selera….”

Czytaj więcej →

“Te pomoce nadają się dla wszystkich: dla dzieci, które chodzą do tradycyjnego przedszkola i chcą porobić w domu coś ciekawego, a także dla dzieci w edukacji domowej albo takich, które są z Wami w domu z powodu epidemii…”

Czytaj więcej →

“Zobaczcie, że to wszystko dzieje się w ruchu. Tutaj nie ma żadnego ślęczenia nad książkami, podręcznikami, bo kompletnie nie o to chodzi w tych zestawach edukacyjnych. Nimi możemy się bawić i bawić…”

Obejrzyj wideo →

“chciałabym pokazać Wam w jaki sposób możecie pracować na nich ze starszymi dziećmi. (…). Pokażę Wam szeroki zakres możliwości pracy nad rozwojem językowym dziecka – począwszy od tego do czego zostały stworzone, aż po moje wariacje w temacie…”

Czytaj więcej →

“Za każdym razem gdy kolejny zestaw trafia do naszego domu jestem pod ogromnym wrażeniem. Jakość, solidność i przede wszystkim merytoryka są tu na najwyższym poziomie! Warto sięgać po tak wartościowe pomoce dla maluszków, bo nie ma nic lepszego niż nauka przez zabawę…”

Czytaj więcej →

“Dużym plusem jest możliwość zakupu zestawu wraz z figurkami w woreczku z surowej bawełny. Dzięki solidnym, bardzo realistycznym figurkom ciekawość dziecka zostaje zaspokojona na tyle, że nie trzeba biegać po kurnikach w poszukiwaniu piskląt (choć nie zaszkodzi 😉).”

Czytaj więcej →