lekcja_trojstopniowa

Kilka słów o kartach

Stworzyliśmy od podstaw karty edukacyjne zgodne z pedagogiką Montessori, które wspierają naturalny rozwój dzieci i odpowiadają na ich potrzeby. Nasze karty wyróżnia prostota i estetyka wykonania. Karty są duże i sztywne, pokryte przyjemną w dotyku i nieodbijającą światła folią, a użyta czcionka jest bezszeryfowa, czyli pozbawiona zbędnych ozdobników. Zdjęcia i grafiki możliwie wiernie odzwierciedlają rzeczywistość, poszczególne obiekty zostały przedstawione na białym tle. Wszystko to ma ułatwiać dzieciom identyfikację realnych przedmiotów, eliminować rozproszenie uwagi oraz doskonalić sztukę skupienia.

Karty służą do rozszerzania słownictwa metodą Marii Montessori, pomagają w nauce nazewnictwa i identyfikacji, a jednocześnie pozwalają wykorzystać fazę intensywnego rozwoju mowy charakterystyczną dla dzieci w wieku przedszkolnym. Karty polecamy dla dzieci w wieku 2-6 lat. Młodszym dzieciom służą do rozwijania i utrwalania słownictwa, dla starszych są wsparciem w nauce czytania.

Maria Montessori apelowała, żeby tak zbudować dzieciom otoczenie, aby w sposób naturalny pobudzać je do nauki i zabawy, aby rozpoznawać i wykorzystywać fazy wrażliwe, aby odpowiadać na dziecięcą ciekawość i chęć poznawania świata. Tym właśnie kierowaliśmy się podczas projektowania naszych kart.