Witamy w Różowej Wieży

 

Różowa Wieża to marka stworzona przez dwie kobiety, koleżanki z licealnej ławki.

Połączyła nas miłość do świata dzieci, którą na co dzień realizujemy w odmienny sposób – Anita jako mama dwójki maluchów, a Zuzia jako ilustratorka i projektantka zabawek. Dzielimy również pasję do minimalizmu i pięknych przedmiotów.

 

Projekt kart Montessori rodził się w mojej głowie kilka miesięcy, ale brakowało mi kogoś, z kim mogłabym podjąć się jego realizacji. Miałam w głowie plan, miałam wyobrażenie, ale nie miałam partnera do współpracy. Tym większa była moja radość, kiedy Zuzia pomysł przyjęła z entuzjazmem pytając, kiedy zaczynamy. Już wtedy wiedziałam, że jej wyczucie artystyczne jest idealne do realizacji tego projektu.

Anita

 

Kiedy Anita opowiedziała o swoim pomyśle, uznałam że jest to niezwykle prosty i wdzięczny projekt, stosunkowo łatwy w realizacji. Spodobało mi się minimalistyczne podejście i to, że jednym z założeń pedagogiki Marii Montessori jest otaczanie dzieci pięknymi przedmiotami.

Zuzia

 

Różowa Wieża to projekt, który zrodził się z potrzeby i pasji. Kiedy poznałam pedagogikę Montessori, chciałam, aby moja córka bawiła i uczyła się o otaczającym ją świecie z takich właśnie kart – dużych, prostych, z realnymi zdjęciami, bez zbędnych ozdobników. Nigdzie nie znalazłam takich pomocy edukacyjnych, więc zapragnęłam je stworzyć i podzielić się z innymi rodzicami. Mam nadzieję, że i Państwu nasze pomysły się spodobają, a my będziemy mogły sukcesywnie powiększać naszą ofertę.

Anita

anita_photo

Anita Wójtowicz

Jestem

Jestem mamą dwójki maluchów, podczas wychowywania których poznałam i zafascynowałam się pedagogiką Marii Montessori. Chcąc atrakcyjnie spędzać czas w moją wtedy niespełna dwulatką – młodszy brat był jeszcze w brzuchu – zapragnęłam kupić karty edukacyjne inspirowane właśnie tą metodą. Wielogodzinne poszukiwania zakończone fiaskiem spowodowały, że przez kilka miesięcy tworzyłam karty Montessori po nocach -kiedy córka już spała, szukałam odpowiednich zdjęć, drukowałam, laminowałam i wycinałam. Po narodzinach syna stało się to jednak nierealne czasowo i to był właśnie impuls do stworzenia pomocy edukacyjnych, które oglądacie na stronie.

zu_photo

Zuzia Bukała

Jestem

Dizajnem dla dzieci zajmuję się już prawie 10 lat realizując rozmaite projekty – od zabawek, grafiki, ilustracji, gier, po książeczki pop-up. Pracuję jako freelancer dla wielu różnych klientów, a w wolnych chwilach próbuję rozwijać swoje pomysły na zabawki dla dzieci. Kocham rzemiosło, a szczególnie pracę w drewnie.

W Różowej Wieży odpowiadam za projektowanie kart oraz wszystkie aspekty wizualne naszej niewielkiej marki. Estetyka Montessori doskonale wpisuje się w to co od zawsze wierzę jako projektantka – czyli w stosowanie szczerych, naturalnych materiałów, a także dbałość o jakość i solidne wykonanie. Uważam, że edukacja to nie tylko mądre treści jakie przedstawiamy dzieciom, ale także estetyka przedmiotów oraz przestrzeni która je otacza.